100.000 TL Kredi Veren Bankalar


100.000 TL Kredi Veren Bankalar

Konut ve taşıt kredilerinin haricinde bireysel ihtiyaçlarınız için zaman zaman yüksek limitli kredilere ihtiyaç duyabilirsiniz. Fakat bankaların bu kadar yüksek meblağlarda kredi verebilmesi için bankacılık mevzuatları belli şartlar koymuştur. Hemen kredi veren 100.000 TL Kredi Veren Bankalar bu kredileri verebilirler ama yasalar gereği talep edilen şartlar ve evrakları hazırlamak gereklidir. Bu yüksek meblağda krediler için 60 ay vade yoktur ancak 48 ay vade bulunmaktadır. Bankaların en önemli şartı, kredinin geri ödeme gücünün ispatı ve aylık ödemelerin yüksek tutarı karşılıyor olması. BDDK düzenlemesi gereği kredi çekilen tutarın aylık ödemesi belgelendirilen aylık gelirin %70ini geçmemesi gerekiyor. Ayrıca bu kadar yüksek tutarlarda kredi veren banka memur yada esnaf kefaleti, KKB notunun normalden yüksek olması ve taşınma ipotekleri gibi alternatif taleplerde bulunabilirler.

En uygun 100 Bin TL kredi başvurusu,

Kredi çekerken müşteriler için olumsuz olan durum dosya, sigorta, KDV vb gibi masrafların binde 5 (1000/5) oranından hesaplanması sebebiyle yüksek kredilerde yüksek maliyetlere sebep olmaktadır. Bu rakamda ortalama 500 TL gibi rakama tekabül etmektedir.

100.000 TL Kredi İçin Gereken Başvuru Evrakları;

Başvurunuzu internetten yapsanız dahi ön başvuru sonrası sizden evraklar istenecektir. Liste yapmak gerekirse,

  • C Numaralı Kimlik Belgesi
  • Maaş bordrosu veya belgelenebilir gelir beyanı
  • İkametgah belgesi veya son aya ait internet, su , doğalgaz, telefon veya elektrik faturalarından biri
  • İhtiyaç duyulması durumunda memur yada esnaf kefil
  • Rakamın büyüklüğüne göre taşınmaz tapusu

 

100.000 TL Krediyi Faizsiz Alabilir Miyim?

Ev, araba yada bireysel ihtiyaç kredilerinizin hiçbirini faiz olmadan verecek banka Türkiye’de ancak  Katılım bankaları gözükse de onlarda kar payı adı altında masraflar almaktadır. Bu durumda 100.000 TL krediyi direk 100.000 TL olarak geri ödemesi olacak tek istisna durum bazı otomotiv firmaları sıfır kilometre araç alımında genel olarak 12 yada 24 ay vadeli 0 faizli kredi vermesidir. Bunların haricinden 100.000 TL gibi yüksek meblağlardaki rakamlarda faizsiz imkanı yoktur.

100.000 TL Kredi Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekir

İstediğiniz kadar yüksek maaş yada gelire sahip olun sonuç olarak 100.000 TL oldukça yüksek bir tutardır. Bu kadar yüksek tutarın geri ödemesi de yaklaşık 4 sene süreceğinden sizi ne kadar zora sokacağını göz önünde bulundurun. Unutmayın kredi puanı hızlı düşer ama hızlı yükselmez. Ayrıca kredi çekerken tüm bankaları araştırın ödeyeceğiniz masraflarında hesabını yapmayı unutmayın.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap