3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2020

Hayatımızı yönetirken bilhassa üzerinde dikkatli düşünmemiz gereken bir husus da gelir durumumuz ve harcamalarımız. Geleceğe dair planlarımızı yapmaksızın harcama yapmak ve gelirimizi gözetmeksizin krediler kullanmak bir süre sonra bizi ciddi bir borç kuyusunun içine sürükleyebilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak için kişisel gelir analizimizi doğru yapmamız gerekir. Diyelim ki gelirinizi hesapladınız ve acil bir ihtiyacınız için de paraya sıkıştınız. Bu durumda bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Fakat ödemeleri hemen yapmaya başlamayabilirsiniz. Bu durumda o halde sizler için 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar 2019 hangileri onu ele alacağız. Yazımızın devamında yer alan bankalardan faydalanarak kredi ödemelerinizi erteleyebilmeniz mümkün olacaktır.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

QNB FİNANSBANK: Özellikle Katar Ulusal Bankası ile birleştikten sonra gösterdiği gelişmelerle dikkat çeken banka çokça tercih ediliyor. Türkiye’de müşteri portföyünü bir hayli genişletmeyi başaran QNB Finansbank, 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar 2019 arasında yer almaktadır. Banka online olarak gerçekleştirilen 35 bin TL’ye kadar kredi başvurularında 48 ay vade ve 3 ay erteleme imkanı sunuyor. Bu anlamda esnek ödeme olanağı sunan bankalar arasında cazip fırsatlarla karşımıza çıkan QNB Finansbank, bu kredi için %1.79 faiz oranı uygulamakta. (3 ay ertelemeli olarak kullanılan kredilerde vade süresi 3 ayın sonunda kalınan vade süresinden devam etmektedir ve ayrıca uygulanan faiz oranı başvuru yapan kişinin kredi notuna göre farklılık göstermektedir.)

ALTERNATİF BANK: A Bank Türkiye’de bankacılık sektörünün son yıllarda parlayan yıldızları arasında yer almaya başlamıştır. Alternatifbank da 3 ay ertelemeli olarak kredi kullandırıyor. Şimdi size en yakın Alternatifbank şubesine giderek gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve ikametgah belgesi ile kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir ve kredinizi hemen aldıktan sonra ödemelerine 3 ay sonra başlayabilirsiniz.

Bu bankalar güncel olarak 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar 2019 yılındaki uygulamalarını sürdürmekteler. Genel olarak Türkiye’deki birçok özel banka bu şekilde kredi vermektedir. Ancak Ramazan Bayramı öncesinde gerçekleştirilen iki bayram arası ödemesiz kredi kampanyaları için başvurular sona ermiş olduğundan kampanyalar da şimdilik askıya alınmış durumda. Önümüzdeki aylarda 3 ay ertelemeli kredi kampanyalarının yeniden bankalar tarafından gündeme sunulacağı düşünülüyor.