35 BİN TL Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredileri insanların nakit ihtiyaçlarını karşılayan en önemli kredilerdir. Bu krediler, ülkemizde faaliyet gösteren bütün bankalar tarafından veriliyor. Bazı bankalar bu alanda insanlara farklı seçenekler dahi sunuyor. Sunulan seçeneklerden bir tanesi de belgesiz, kefilsiz kredidir. O halde 35 bin tl kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar konusunu yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Bankaların Dikkat Ettiği Hususlar

İhtiyaç kredisi veren bankalardan bazılarının kefil ya da belge istemediği yukarıda belirtilmişti. Bu bankalara yapılan başvurular çok kısa bir sürede sonuçlanıyor ve insanlara ne kadar kredi kullanabilecekleri bildiriliyor. Bu işlem için ise bir takım hususlar dikkate alınıyor.

Bankalar kefilsiz ya da belgesiz olarak kredi verirken bunu her isteyene vermiyor. Kendi sistemlerinde yer alan bir takım bilgileri değerlendiriyor ve buradan çıkan sonuca göre bunun kararını veriyor. Değerlendirme aşamasında bankalar tarafından kişilerin kredi notları dikkate alınıyor. Sistemde görünen kredi notları o kişilerin durumu banka açısından son derece net bir şekilde ortaya koyuyor. Kredi notu yüksek olan kişilerin talebi de buna bağlı olarak kısa sürede kabul ediliyor.

Bunun dışında 35 bin tl kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar genelde kişilerin gelirlerini de dikkate alıyor. Sistemde resmi olarak gözüken bir gelir varsa buna göre hareket ediliyor ve geliri yüksek olan kişilerin yüksek miktarlı kredi talepleri karşılanıyor. Fakat geliri ile ilgili belge olmayan kişilerden bu belge talep ediliyor ve buna göre karar veriliyor.

Hangi Bankalar Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veriyor?

Ülkemizde yer alan bankaların tamamı ihtiyaç kredisi veriyor fakat verilen kredilerin miktarları farklılık gösteriyor. 35.000 TL üstündeki kredileri kolay bir şekilde veren bankalar ve koşulları aşağıda yer almaktadır.

Denizbank

Denizbank, müşterilerine 55.000 TL’ye kadar kefilsiz ihtiyaç kredisi veriyor. Fakat bunun için yukarıda belirtilen hususlar inceleniyor ve buna uyan kişilerin talepleri kabul ediliyor. Ek olarak 35 bin tl kefilsiz ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan Denizbank, kredi için %2,07 faiz uyguluyor.

Fibabanka

Müşterilerine 100.000 TL’ye kadar kredi veren Fibabanka, kredilerinde faiz oranı olarak ise %1,95’i belirlemiş durumdadır. Vade ise 36 aya kadar tercih edilebiliyor.