Anında Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kolay kredi veren bankalar son zamanlarda rağbet görmektedir. Çünkü tüketiciler çok daha kısa bir sürede ve şubeye gitmeden artık kredi alabilmektedir. Aynı durum anında kredi veren bankalar için de geçerlidir. Online süreçlerin gelişmesi sayesinde kredi süreçleri de gün içinde tamamlanmakta ve tüketicilerin hesaplarına talep edilen kredi miktarı yatırılmaktadır. Elbette bu işlemlerin sorunsuz olarak yapılabilmesi için ilk olarak kredi notunun yüksek olmasında fayda var.

Anında Kredi Sunan Bankalar

Anında onaylı kredi veren bankalar 2019 yılında sayı olarak artmıştır. Sizlerle paylaşacağımız bankalara başvurarak öncelikle nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve fatura örneği ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ancak bu kredi türünde bazen kefil şartı aranmaktadır. Her bankada olmasa da kredi notu uygun olmayan tüketicilerden kefil istenebilir.

Bu aşamada ilk olarak İNG Bank’ı örnek gösterebiliriz. Değerlendirme sonucu evrak isteyebilen bu banka, kefil talep etmemektedir. Kredi notunun yüksek olması halinde kredi başvurusu anlık olarak onaylanır ve gün içinde başvuru sahibinin hesap numarasına yatırılır. Aynı durum enpara.com uygulamasında da geçerlidir. QNB Finansbank’ın en gelişmiş uygulaması olan Enpara evrak ve kefil talep etmemektedir. Son olarak anında kredi veren bankalar arasında Aktif Bank da yer almaktadır. Kefil ve evrak istemeyen bu bankalar şubesiz olarak da kredi kullandırmaya devam etmektedir.

Şubesiz Anında Kredi Veren Bankalar

Şubeye gitmeden kredi çekmek isteyen tüketiciler bankaların bazı uygulamalarını kullanmak durumundadır. Bu uygulamaları sadece ilgili bankanın müşterisi olanlar kullanabilir. Örneğin CEPTETEB, Enpara ve Akbank Direkt uygulamaları bunlara örnektir. Eğer bu bankaların müşterisi iseniz ve kredi notunuz da yüksek ise gün içinde başvuru yapabilir ve anında kredinizi alabilirsiniz.

Anında onaylı kredi veren bankalarda genelde 36 ay vade seçeneği bulunmaktadır. Dosya masrafı olmayan ancak hayat sigortası zorunlu olan bu bankaların faiz oranlarının da yüksek olabileceği unutulmamalıdır. Bir nevi gelir belgesiz kredi türü olan anında kredi veren bankalar hizmeti, 30 bin TL’ye kadar alınabilmektedir. Yine de tüm süreçlerin dayanak olarak kredi notu incelemesinden geçtiği unutulmamalıdır.

Günümüz bankalarının neredeyse tamamı anlık olarak kredi vermektedir. Fakat dijital bankacılık konusunda gelişmiş olan bazı bankalar, şubesiz bankacılıkta oldukça kapsamlı hizmetler sunmaktadır. Haliyle tüketiciler de acil nakit ihtiyaçlarını bu şekilde karşılamayı tercih edebilir. O halde ING, Akbank, TEB, QNB Finansbank ve Aktif Bank başta olmak üzere Odeabank, Garanti Bankası, Yapı Kredi ve İş Bankası gibi bankalara da başvuruda bulunabilir ve aynı gün içinde kredinizi teslim alabilirsiniz.