fbpx

Emekli Maaşının Kaç Katı Kredi Çekilebilir?

Günümüzde geçmiş yıllardan bu günlere kadar çalışan bugün ve geçmişte de emekli olan birçok insan bulunmaktadır. Bu insanlar geçmiş yıllarda emekli olmak için çok çalışmış, yaşları ilerledikçe kısa bir süre sonrasında da ya sigortalı bir işte çalışarak yada kendileri bu ödemeleri yaparak ilerleyen zamanlarda emekli olmuşlardır. Ancak günümüzde hayat daha da zorlaştığı için bu insanlar artık emekli maaşları ile bazı yerlerde yeterli olmadığı için sıkıntı yaşayabiliyorlar. Ya da emekli maaşları az olduğu için aileleri ile geçinemiyor ve kısa bir süre sonra kavgalar etmeye başlıyorlar. Ancak bugün bizim sizlere çok güzel bir haberimiz var. Ayrıca emekli maaşının kaç katı kredi çekilebilir sorusunun yanıtları da yazımızın devamında.

Emekliler için Krediler

Emeklilere çevrenizde bulunan birçok banka düşük faiz oranları ile ihtiyaç kredileri veriyor. Sizler de ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız eğer emekli maaşınızdan aylık olarak kesinti yapılacaktır. Ve borcunuzu da bankaya bu şekilde ödemiş olacaksınızdır. Ancak günümüzde birçok banka insanları dolandırmak adına onlara çok güzel ve gösterişli oyunlar hazırlamaktadır. Bu bankalar sizlere verdikleri paraya çok fazla faiz uygulayarak sizlere ödetmeye çalışmaktadır. Eğer gerçekten bankalar ile çalışan bir insan değil iseniz o zaman kredi almadan önce bu konuda bilgisi olan bir insanla konuşmanız. Bankalarla çalışan bir insan iseniz eğer gerçekten çok dikkatli olmalısınız. Zira bankalar sizlere imzalatacakları küçük bir kağıt ile bile sizlerin adınıza yeni hesaplar açabilir, kredi kartları verebilir. Şimdi de sizlere emekli maaşının kaç katı kredi çekebilir? Adlı sorunun cevabını vereceğiz.

Günümüzde emekliler kredi alabiliyor ancak bazı bankalar bu konuda değişiklik yapıyor. Örnek olarak Ziraat bankası ile Halkbank sizlere farklı krediler verebilir. Her bankanın bu konudaki politikası farklıdır. Ayrıca günümüzdeki bankalar insanlara kredi vermeden önce zorunlu olarak hayat sigortası yaptırmalarını istiyor. Bu hayat sigortası ile sizler bankadan kredi çektikten sonra hayatınızı kaybetseniz bile banka parasını kaybetmiyor. Kefilsiz kredi almakta artık çok zor olmaya başladı. Bazı bankalar uygun kredi verirken  bazı bankalar da yüksek faiz oranları ile kredi veriyor. Kredi faizleri de her geçen değişiklik gösteriyor. Ayrıca evraksız kredi almak kesinlikle mümkün değil. Bu nedenle emekli maaşının kaç katı kredi çekilebilir sorusu daima araştırılmaya devam edilmektedir.