En Hızlı Kredi Veren Banka

Ülkemizde faaliyete bulunan tüm bankalar kredi verirken gelir durumunuza, kredi notunuza bakarak kredi onayı vermektedir. Yani ödeme gücünüze göre değerlendirme yapılır. Fakat bankalar arasında yaşanan rekabetten dolayı artık kredi çekmek eskiye oranla daha kolay hale gelmiştir. Özellikle de kredinin hızlı çıkması müşteri için çok önemlidir.

Hatta bazı bankalar kefil istemeden, gelir belgesine dahi bakmadan kredi verebilmektedir. Elbette ki bu da müşteriye yaramaktadır. Günümüz koşullarında bir iş ne kadar çabuk olursa o kadar iyidir. Bankalar da bu hıza ayak uydurmaktadır. Böyle olunca müşteri memnuniyeti ve potansiyeli de artmaktadır. Bankaların en dikkat ettiği konulardan biri kredi notudur. En hızlı kredi veren banka yazımızda ilk önce kredi notu ile ilgili bilgilendirme yapalım. Kredi notu, kredi başvurusu yaptığınız bankanın ilk önce baktığı sistemdir. Kredi sicili ve kredi notuna bakılarak, kredi onayı verilmektedir. Kredi notu puanı 1000’in üzerinde ise rahatlıkla kredi çekebilirsiniz demektir.

Bankaların kredi verirken baktığı önemli noktalardan biri de kredi ödemeleri ve geçmişinizdir. Daha önce çekmiş olduğunuz kredi ödemeleriniz sorunlu ise kredi onayı fazla çıkmaz. Aynı zamanda kredi sicili için de aynı şeyi söyleyebiliriz. Eğer kredi siciliniz de kötü ise kredi çekemezsiniz. Bankaların önem verdiği bir diğer husus ise ödeme durumudur. Kredinizi ödeyemeyecek durumda iseniz banka kredi vermeyebilir. Bu gibi durumlarda ipotek ya da kefil gösterdiğinizde genellikle kredi çekebiliyorsunuz. Bu aranan kriterler genellikle bütün bankalar için geçerlidir.

En Hızlı Kredi Veren Bankalar Listesi
İş Bankası: İş Bankası hızlı kredi uygulaması ile hemen kredi veren bir bankadır. 25 bin TL’ye kadar kredi onayı vermektedir.

Garanti Bankası: En hızlı kredi veren bankalar arasında olan Garanti Bankası, çeşitli kampanyalarla kredi imkanı vermektedir.

DenizBank: Yine çok hızlı bir şekilde kredi cevabı alabileceğiniz bir banka olan Denizbank, en çok tercih edilen bankalar arasındadır.

TEB: hızlı kredi verme konusunda oldukça başarılı olan banka, gelir belgesi ve kefil istemeden 7.500 TL tutarında kredi vermektedir.

Akbank: nakit ihtiyacınızda her zaman yanınızda olan Akbank, Akbank Direkt uygulaması ile 7/24, internet ve mobil bankacılık sayesinde başvuru yapabilirsiniz.

QNB Finansbank: Enpara uygulaması ile çok sık duyduğumuz bir bankadır. En hızlı kredi veren bankalar arasında yer alan banka, 30 bin TL’ye kadar 48 ay vade seçeneği ile kredi çekebilirsiniz. Enpara uygulamasından faydalanabilmek için bankanın müşterisi olmanız gerekmektedir. Eğer müşteri değilseniz, şubeye gitmeden de müşteri olma şansınız vardır. İnternet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ya da isteseniz şubeye giderek de müşteri olabilirsiniz.