Garanti Bankası Mevduat Faiz Oranları 2020

Bankalar, modern yüzyılın gelişmiş teknolojisinden faydalanmayı çok severler. Çünkü müşterilerin ilgisi, bankaların en hızlı ve en verimli şekilde teknolojiyi kendilerine kullandırmalarından geçer. Özellikle son yıllarda mobil uygulamaların ve internet şubelerinin daha aktif bir şekilde kullanılıyor olması, aslında bankaların ne kadar hızlı ve pratik bir finansal platforma sahip olduklarının da bir kanıtıdır. Garanti Bankası, ülkemizde ilk kurulduğu günden beri en yüksek teknolojiyi müşterilerine sunan ve müşterilerin finansal anlamda risklerini en aza indiren bankaların başında gelmektedir. Bu yüzden de mevduat hesabı açma denilince, akla ilk gelen bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası olmaktadır. Garanti Bankası’nın aktif ve dinamik yapısı sayesinde, müşterilerin finansal durumlarına özel olacak şekilde bir mevduat hesabı açmak mümkündür. Ekonominin gidişatına göre ise müşterilerin en yüksek avantajına olacak şekilde faiz oranları değiştirilecektir.

Garanti Bankası Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2019

E- Vadeli hesap olarak açılan Garanti Bankası mevduat hesaplarında, genel olarak 2019 yılında % 19,25 oranında bir faiz uygulanmaktadır. Aslında bakıldığı zaman Garanti Bankası’nda açılacak mevduat hesaplarının, hem makroekonomiye hem de müşterilere katkısı olacaktır. Çünkü yastık altı olarak evlerde tutulan paraların hem analiz ve değerlendirmeye girmesi, hem de müşterilere yatırım kazancı olarak geri dönmesi çok önemli ve kritik bir detaydır.

Garanti Bankası Mevduat Faiz Oranı Hesaplama 2019

Garanti Bankası, piyasada en iyi ve en başarılı şekilde mevduat hesabı açtıran bankaların başında gelmektedir. Genel olarak faiz oranları hesaplamalarında ise internet şubesi ve mobil bankacılık sistemleri kullanılmaktadır. Bakıldığı zaman 32 günlük ve 50 bin TL’lik bir mevduat hesabının aylık getirisi ise 685 TL olacaktır. Bu sayede geçerli birikimlerin yatırım esnasındaki yüksek kazanca dönüşmesi, Garanti Bankası müşterilerinin büyük faydasına olacaktır.

Garanti Bankası Vadeli Hesap Faiz Oranları

Faiz oranlarının %19,25 şeklinde uygulandığı Garanti Bankası sisteminde, bunun yanında diğer para birimleri ile de rahatlıkla işlem yapmak ve mevduat hesabı açtırmak mümkündür. Özellikle vadeli hesap faiz oranlarında Euro paritesinde uygulanan oran %1,40 olmaktadır. Dünya ekonomisinin en önemli majör para birimlerinden olan Dolar ile birlikte mevduat hesabı açtırmak isteyen müşteriler, hesaplamalarında ise %3 oranında bir faiz oranı ile karşılaşmış olacaklardır. Tüm bu para birimlerinin yanında, dünyanın diğer majör para birimleri ile de işlem yapmak mümkündür.

Garanti Bankası Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Garanti Bankası üzerinden mevduat hesabı açtırmak isteyen müşterilerin, öncelikle kendilerine en yakın Garanti Bankası şubesine gitmeleri yeterli olacaktır. Aynı zamanda gelişmiş ve her müşteriye sunulan önemli Garanti Bankası uygulamalarından yararlanmak da, mevduat hesabı açtırmak için çok önemli bir detaydır. Özellikle Garanti Bankası internet şubesi, mevduat hesapları açtırırken faiz oranlarını da analiz etme açısından çok önemli bir altyapıya sahiptir.