Halk Bank 10.000 TL Eğitime Destek Kredisi

Eğitim süreci oldukça zor ve büyük masraflar ortaya çıkarabilmektedir. Haliyle de öğrencilerin bir maddi geliri olmadığı için ebeveynler maddi sıkıntılara göğüs geremeyebilir. Bu durumda da bankaların eğitim kredisi kampanyaları masrafları giderebilmek adına tek yol olmaktadır.

Halk Bankası, eğitim görmekte olan öğrencilerin masraflarını karşılamak adına büyük bir adım atmıştır. Banka, düzenlemiş olduğu avantajlı kredi kampanyasıyla ortaya çıkan bütün eğitim masrafları için yeni bir yol oluşturmuştur. İçeriğimizde Halk bank 10.000 TL eğitime destek kredisi ile ilgili detaylar yer alacak.

Eğitim kredisinden kimler faydalanabiliyor?

İlköğretimden lise sona kadar bütün devlet ve özel okullarda öğrenim gören öğrenciler bu kredi kampanyasından faydalanabilmektedir. Bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen veya MEB izniyle verilen kurslar için de bu finansman sağlanabilmektedir. Müşterilerin eğitim tutarlarını gösteren belgeyi bankaya teslim etmesi halinde gerekli finansman halk bank öğrenci kredisi kapsamında sağlanacaktır.

Halk Bank eğitim kredisi detayları nelerdir?

Halkbank, eğitim gören çocuklar için 50.000 Türk Lirası’na kadar olan finansman sağlamaktadır. Banka, bu finansman için 48 aya kadar vade seçeneği sunmuştur. Bunun yanında banka 52,50 TL kredi tahsis ücreti ile 10.000 TL kredi sağlamaktadır. Bu kredi için ödenmesi gereken kredi tahsis ücreti 52,50 TL’ye tekabül etmektedir. Bu kredi için belirlenmiş faiz oranı ise yüzde 1.60’a denk gelmektedir. Bankanın düzenlediği Halk bank 10.000 TL eğitime destek kredisi kredi tahsis ücretini ödemek istemeyen müşteriler ise yüzde 1.65 faiz oranıyla bu krediye sahip olabilir.

Diğer kredi türleri gibi uygulamalar mevcuttur

Bu kredide de yine tüketicinin durumu önem taşımaktadır. Krediyi çekecek olan ebeveynin geçmiş zamanlarda yapmış olduğu ödemeler incelemeye alınmaktadır. Tüketicinin kredi notunun iyi seviyede olması halinde kredi kabul edilir ve herhangi bir engel söz konusu olmaz.

Ancak kredi notu düşük olan müşterilerin kefil göstermesi veya ek gelir belgesi talep edilebilir. Bu durumda da kefil gösterilen kişinin ödeme geçmişinin iyi seviyede olması başvurunuzun kabul edilme ihtimalini artıracaktır. Banka şubesine başvuruda bulunarak eğitim kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.