Halkbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Başvurusu 2020

Emeklilik, birçok kişinin hayatını kritik olarak değiştiren bir süreçtir. Yaşama bakış açısından tutun da yaşam stili, ihtiyaç ve istekler bu süreçte baştan aşağı değişir. Genel anlamda emekli vatandaşlar artık kişisel zevklerine daha odaklı olurlar ve hayatı daha serbest bir tarzda yaşarlar. Bu süreçte de onların finansal kaynağı uzun yıllar çalışmış olmanın ödülü olan emekli maaşıdır. Emekli maaşı ise kimi zaman bazı ihtiyaçların giderilmesinde yeterli olmaz. İşte bu durumda karşımıza bankaların emeklilere özel olarak sundukları emekli kredisi kampanyası çıkıyor. Biz bu yazımızda Halkbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi ve bu kredinin detaylarını ele alacağız.

HALKIN BANKASI HALKBANK, EMEKLİLERE ELİNİ UZATIYOR

Günümüzde bankacılık sektörünün en güçlü isimlerinden birisi olan Halkbank, emekli vatandaşların ihtiyaçlarına en avantajlı şekilde yanıt vermeye büyük önem veriyor. Banka bu kapsamda hazırladığı mutlu emekli ihtiyaç kredisi dahilinde hem düşük faiz oranları hem de esnek ödeme seçenekleri ile kredilendirme sağlıyor.

Halkbank’ın bu kişiye özel emekli kredisinden faydalanabilmek için öncelikle maaşınızı Halkbank’tan alıyor olmanız gerekir. Eğer farklı bankadan maaş alıyorsanız bu krediden faydalanamazsınız ancak dilerseniz maaşınızı hemen Halkbank’a taşıyarak ve kredinizin vadesi süresince bankadan almaya devam etme taahhütü vererek kampanyanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.

MUTLU EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI DETAYLARI

Halkbank’tan maaşınıza orantılı olarak talep edebileceğiniz bireysel ihtiyaç kredisinde emeklilere özel olarak standart kredide %1.13 ve dosya masrafsız kredide ise %1.19 faiz oranı uygulamaktadır.

Banka kampanya kapsamında alınan krediyi 48 aya kadar vadelendirmektedir.

Bankadan kredi almak için koyulan yaş sınırı 70’dir.

Kredi Hesaplama İşlemi

Halkbank’tan 48 ay vadeli olarak 10 bin TL tutarındaki ihtiyaç kredisini 52,5 TL dosya masrafı ile temin ettiğinizde uygulanacak olan faiz oranı %1.13’tür. Bu durumda da bankaya aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı 285 TL olarak gerçekleşecektir.

Bankadan eğer aynı tutar ve vade süresinde krediyi dosya masrafsız olarak kullanacak olursanız bu durumda da %1.19 faiz oranı uygulanır ve bankaya aylık olarak ödemeniz gereken taksit tutarı 289 TL’ye tekabül eder. O halde Halkbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi almak için bu bilgileri teyit etmek amacıyla banka şubelerine başvuru yapabilirsiniz.