İpotekli İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum Diyenlere Öneriler

Türkiye’deki pek çok banka ipotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorum diyenler için kredi imkanı tanımaktadır. Ancak adından da anlaşılacağı üzere bu kredide teminat gösterilmesi zorunludur. Yani ipotek olarak gösterebileceğiniz bir taşınmazınız var ise banka bu taşınmazın en çok yüzde 80’ine kadar kredi vermektedir. Genelde kara listede olanlar, kredi skoru düşük olanlar ve daha önce yasal takibe girmiş olanlar ipotekli tüketici kredisi almaktadır. Bankalar bu krediye özel farklı faiz seçenekleri de uygulayabilir.

2020 İpotekli Kredi Veren Bankalar

2020 ipotekli kredi veren bankalar listesi;

  • QNB Finansbank
  • HSBC
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • Halkbank
  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • TEB
  • Garanti Bankası olarak sıralanır.

Bu bankaların her biri ipotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorum diyenler için belirli şartlar çerçevesinde hizmet vermektedir. Öte yandan genel ihtiyaçlara göre, evini gösterene ya da kendi konutunu gösterenler için her banka farklı bir prosedür uygulamaya devam eder.

Garanti BBVA İpotekli Kredi ve Özellikleri

Evini gösterene ipotekli kredi veren ve 60 ay vadeli imkan tanıyan Garanti BBVA’da teminatlı konutun krediyi alacak olan kişiye ait olması gerekir. Sabit faizli bir uygulama ile sunulan bu kredide faiz oranları değişmektedir.

Halkbank İpotekli Kredi

48 ya vadeye kadar sunulan Halkbank ipotekli kredide 500 TL tahsis ücreti bulunmaktadır. Ayrıca 800 TL masraf ücreti de yer alır. Faiz oranı ortalama yüzde 1,52’den başlar.

Ziraat Bankası Teminatlı Kredi

60 ay vadeye kadar teminatlı kredi veren Ziraat Bankası bu kredide deprem, konut ve hayat sigortası da yapmaktadır.

Denizbank Teminatlı Kredi

Günümüzde ipotekli ihtiyaç kredisi almak istiyorum diyenlerin tercih ettiği Denizbank’ta faiz oranları yüzde 1,52 düzeyindedir. Vade ise 60 aya kadar çıkabilir. Teminat olarak göstereceğiniz konutun yüzde 80’ine kadar kredi kullanılabilir.

HSBC İpotek Kredisi

Yine 60 ay vadeye kadar başvuru yapabileceğiniz ipotekli kredilerde HSBC’yi tercih edebilirsiniz. Faiz oranları değişken olan bu bankada ve diğer tüm bankalarda kimlik belgesi, gelir belgesi, ipotek edilecek konutun ya da iş yerinin tapu fotokopisi ile SGK bildirgesini göstererek teminatlı ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.