İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2020

Bankalardan kredi almak isteyenler öncelikle kredi puanına göre değerlendirilmektedir. Haliyle kredi notu düşük olanlar ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2020 listesine bakarak birçok bankaya başvuruda bulunabilir. Ayrıca yüksek kredi taleplerinde de ipotekli krediler kullanılmaktadır. Yazımızın devamında ipotek karşılığı ihtiyaç kredisi veren bankaları takip edebilirsiniz.

Halkbank İpotekli Kredi

İpotekli kredi veren Halkbank, 48 ay vade imkanı tanımaktadır. Ayrıca ekspertiz değerine göre yüzde 80 oranında kredi sunan Halkbank’ta faiz oranları de değişkendir. Bu kredide 500 TL kredi tahsis ücreti ve 800 TL diğer masraflar da tahsil edilir. Son olarak teminatlı kredi kapsamında 100 bin TL’ye kadar taleplerinizi bankaya iletebilirsiniz.

Ziraat İpotekli Kredi

Ziraat Bankası da ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2020 listesinde yer almaktadır. 60 ay vadeye kadar kredi alabilirken ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca ipotek olarak araç veya gayrimenkul göstermeniz yeterlidir.

Denizbank İpotekli Kredi

48 ay vadeye kadar ekspertiz değerinin yüzde 85 oranında teminatlı kredi sunan Denizbank’ta faiz oranları değişkendir. Bu nedenle banka şubelerine giderek veya müşteri hizmetlerini arayarak detaylı bilgi almanız gerekir.

İş Bankası İpoteki Kredi

Diğer bankalarda olduğu gibi 60 ay vade imkanı sunan İş Bankası da teminatlı kredi vermektedir. Alınacak kredi, ekspertiz değerinin %50 oranındadır.

Vakıfbank Teminatlı Kredi

3 aylık periyotlarla geri ödeme yapabileceğiniz Vakıfbank’ta yüzde 80 teminatlı kredi alabilirsiniz. Vade gün sayısı ise 48 ay ile sınırlandırılmıştır.

QNB Finansbank Teminatlı Kredi

Teminatlı kredilerde 1 milyon TL’ye kadar hizmet veren QNB Finansbank’ta vade gün sayısı 120 aydır. Ayrıca ihtiyaç kredilerinde en çok yasal sınır olarak 60 ay vade imkanı yer alır.

Garanti Bankası İpotekli Kredi

Garanti Bankası 60 ay vade ile evini teminat olarak gösterenlere teminatlı kredi vermektedir. Faiz oranları değişken olan bu banka ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2020 listesinde yer almaktadır. Kullanılacak kredi miktarı ise teminatın yüzde 70’i kadardır.

Görüldüğü üzere pek çok banka teminatlı kredi sunmaktadır. Konut, arsa ya da iş yeri gibi ipotekler göstererek kredi miktarınızı belirleyebilir ve banka şubelerine giderek destek alabilirsiniz.