İşletme Kredisini Hangi Bankalardan Alabiliriz?

İşletme kredisindeki ödeme kolaylığından dolayı, zorluk yaşamadan kredinizi kullanabilirsiniz. İşletme kredisini veren bankaların, işletmelere yönelik olarak pek çok kolaylıklar sunduğunu söylemek mümkün. Bu sayede herhangi bir zorluk yaşanmadan krediyi sorunsuz şekilde kullanma şansına sahip olabilirsiniz. İşletme kredisinden bundan sonra sizlerde artık sorunsuz bir şekilde yararlanmaya başlayabilirsiniz. İşletme kredisini, işletmeler bundan sonra sorunsuz şekilde çekme şansına sahip olmaya başlayacaklar. Yatırımlarınızı bundan sonra daha fazla güçlü hale dönüştürmeye başlamanız zor olmayacak. Üstelik yararlanacağınız kredilerle, işletmenizi bundan sonra daha fazla büyütmeye başlamanız zor olmaz. İşletme kredisi başvurularınızı ister online kanallar üzerinden isterseniz de ilgili bankanın yoluna başvurarak yapmanız zor olmaz. İşletme kredisine sizlerde başvurarak, işletmenizi daha fazla büyütmeye başlayabilirsiniz. İşletme kredisi için hangi şartlar aranıyor, krediyi sağlayacak bankalar nelerdir tüm bunlara gelin birlikte göz atalım.

İşletme Kredisi ve Şartları

İşletme kredisinden yararlanmanız adına öncelikle, ticaret işiyle uğraşmaya başlamanız gerekecektir. Esnaf ve ticaret işiyle ilgilenen kişiler, kredi hizmetlerinden artık sorunsuz şekilde yararlanmaya başlamış olacaktır. İşletme kredisi şartları arasında bir başka söyleyeceğimiz hususlardan biri de kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notu yüksek olan kişiler kredi olanaklarından sorunsuz şekilde yararlanmaya başlayacaktır. İşletme kredisi için sizden istenecek olan belgelerinde mutlaka yerine getirilmesi sağlanmalıdır. Bu belgeler Nüfus cüzdan fotokopisi, imza beyannameleri, oda kayıt belgeleri, son iki aya kayıt olan vergi levhaları, İpotek değeri olan mal varlıkları gibi birçok konuda bankanın istediklerini yerine getirmeye başlamanız gerekecektir. İşletme kredisi şartları yerine getirdiğiniz zaman ise kredinizi sorunsuz şekilde kullanmaya başlamanız mümkün olacaktır.

Hangi Bankalar İşletme Kredisi Veriyor?

Hangi bankalar işletme kredisi verir, işletme kredisinden yararlanma şartları neler tarzında sorularınız olabilir. İşletme kredisi veren bankalar sıralamaya başladığımız zaman ise Vakıf, Halk, Ziraat bankası, Finans bank ve Akbank olduğunu söyleyebiliriz. Krediyi sorunsuz şekilde kullanmak adına sizlerde bankalara başvurularınızı yapabilirsiniz. Üstelik bankalar bu kredi için faiz oranı olarak 1.15 alacaktır.  İşletme kredisinin geri ödeme vade oranı ise 60 ay olarak belirlenmiştir.