Kefil Kredisi Veren Bankalar 2020

Kredi notundan dolayı bankalardan hizmet alamayanlar genelde kefil kredisi veren bankalara ulaşmaktadır. Çünkü kredi skoru günümüzdeki en temel sorgulama yöntemidir. Yani bankalar tüketicilerin daha önceki bankacılık çalışmalarına göre hizmet sunabilir. Sonuç olarak düşük puana sahip olan tüketicilerin acil nakit ihtiyacını gidermeleri adına kefil kredisi veren bankalar üzerinden hizmet alması yeterli olacaktır. Fakat bu bankalarda da kefil için aranan şartların sağlanması gerekmektedir.

Kefile Kredi Veren Bankalar 2020

Kefil göstererek kredi almak isteyenler aşağıdaki bankalara başvuru yapabilir;

  • QNB Finansbank
  • Denizbank
  • Yapı Kredi
  • Akbank
  • Fibabanka
  • İş Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank

Bu bankalar kefil kredisi veren bankalar olarak sıralanır. Ayrıca bankaların faiz oranları da değişkendir.

Kefile Kredi Veren Bankalara Başvuru Şartları

Kefille kredi almak isteyenlerden bazı şartların yerine getirilmesi istenir. Öncelikle kefilin kredi skoru en az 1,500 olmalıdır. 0 ile 1,499 puan aralığında olan tüm tüketiciler bankaların gözünde riskli gruptadır. Bunun dışında kefilin SGK kaydının olması ve hali hazırda çalışıyor olması da gerekir. Gelir belgesi gösteremeyen kişilere günümüz bankaları hizmet vermediği için aynı durum kefiller için de geçerlidir.

Şartlar arasında kefilin evli olması halinde eşinin yazılı rızasının alınarak bankaya sunulma durumu da söz konusudur. Eş muvafakatnamesi olarak bilinen bu belge olmadan evli kefile kredi verilmez.

Kefil Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Kefil kredisinde standart faiz oranları uygulanmayabilir. Genelde yüzde 1,20’den başlayan faiz oranlarıyla kefil kredisi alınabilir. Ancak bankaların belirli dönemlerde düzenlediği kampanyalar sayesinde daha düşük faizle kredi talep edilebildiği unutulmamalıdır.

Kefile kredi veren bankalar vade oranlarını da yüksek tutmaktadır. Bazı bankalarda 36 ay olan vade bazılarında 60 aya kadar çıkmaktadır. Nakit ihtiyaçlarını da 75 bin TL’ye kadar karşılayabilen bu bankalar bazen 50.000’ye bazen de 30 bin TL’ye kadar kredi imkanı tanır. Sonuç olarak nakit ihtiyacınızın karşılanması için bankalarla görüşebilir ve faiz oranlarının yanı sıra vade gün sayıları hakkında da bilgiler alabilirsiniz. Kefille beraber gitmeniz gereken bankalara başvuru belgeleri de eksiksiz olarak sunulmalıdır.