ihtiyaç Kredisi | En uygun krediler – 10.000 TL ihtiyaç kredisi

Kredi Kartı Kayıp Çalıntı Durumunda İlk Yapılması Gerekenler?

Kredi kartları günlük hayatımızın artık vazgeçilmez bir parçası olurken uzmanlar da artık hayatımızdan kağıt paranın çıkacağını ve onun yerine dijital olarak kartlar ile alışveriş yapılacağını söylüyor. Ayrıca Kredi Kartı Kayıp Çalıntı Durumunda İlk Yapılması Gerekenler neler sorusu da dikkat çekmektedir. Her geçen gün normal para ile ödeme yapmak yerine kredi kartı ile ödeme yapan insan sayısı artarken, kredi kartı alan insan sayısı da günden güne artmaya devam ediyor. Bazı iş adamları çok yüksek limitlere kadar ulaşabilen kredi kartlarını üzerinde taşımaya başladılar. Üzerinizde 100 bin lira gibi bir parayı taşımak yerine o parayı kredi kartı olarak taşırsanız sizin için daha iyi olur. Çünkü hırsızlar sizin bu parayı taşıdığınızı her hareketinizden dahil anlayabilirler ve sizlerden bu parayı çalmak isteyebilirler.

Kredi Kartı Kayıp Çalıntı Durumu

Günümüzde de bu gibi birçok olay olmuştur. Ancak bazı insanlar günümüzde kredi kartlarını da çaldırarak yada kaybederek çok büyük bir telaşa kapılıyorlar. Özellikle limitleri çok yüksek olan kredi kartları dolandırıcılar tarafından da gözleniyor ve sizlerden çalınmak için fırsat gözleniyor. Kredi kartını çaldıran insanlar da günümüzde çok fazla arttı. Sizlerin de belki başınıza gelmiştir. Kredi kartımız çalındığında yada kaybettiğinizde ne yapmanız gerekir? Çok telaşlanılması gereken bir durum mudur? Artık insanlar günümüzde sms ile kredi kartı alabilirken bu durum da çok telaşlanılması gereken bir durum değil. Masrafsız kredi paketleri de günümüzde mevcut. Ancak kartınız çalındı şu anda ne yapacaksınız? Öncelikle sakin olun ve derhal telefonunuzdan bankanızın müşteri hizmetlerini arayın. Zaten aradığınız zaman ilk olarak kayıp çalıntı için şu tuşa basın gibi bir seçenek çıkacaktır. Bu vakit kaybını önlemek içindir.

Müşteri hizmetlerini iyi dinleyip daha sonra işlem yapmak gerekmektedir. Başka insanların da sizler gibi işlemleri olabilir ve sizin yüzünüzden onların da canı yanabilir. Aradığınız zaman kayıp çalıntı menüsünden sonra müşteri temsilcisine hemen bağlanmanız gerekiyor. Bağlandıktan sonra da gerekli olan bilgileri verdikten sonra kartınızın hemen kapatılmasını istemelisiniz. Kapatıldıktan sonra biraz da olsa rahatlayabilirsiniz çünkü artık o kart herhangi bir işe yaramayacaktır. Daha sonra müşteri temsilcisine kartta sizden sonra herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığını sorun. O halde Kredi Kartı Kayıp Çalıntı Durumunda İlk Yapılması Gerekenler ile ilgili olarak bu süreçten sonra sizlerden habersiz olarak yapılan bir işlem varsa eğer kesinlikle suç duyurusunda bulunun.

Facebook sayfamızı beğenin!

İlginizi Çekebilir