ihtiyaç Kredisi | En uygun krediler – 10.000 TL ihtiyaç kredisi

Kullanıcılar Kredi Kartlarını Onaylattı Satışlar Etkilenmedi

31.Ocak’ta süresi dolan kredi kartların internetten alışverişte kullanım onay şartı ile internet satışlarının oldukça etkileneceği iddia ediliyordu ama BKM verileri geldi korkulan olmadı.

 

Bankalararası Kart Merkezinin açıkladığı 2018 Şubat verilerine göre 2018 şubat ayı sonunda ülkemizde kullanılan kredi kartı sayısı %7, banka kartı sayısı ise %12’lik artış dikkat çekti. Ayrıca banka ve kredi kartlarından Şubat 2018 de toplam 55,3 Milyar TL’lik ödeme yapılmış. Bu ödemelerin 49 Milyar TL tutarı kredi kartlarından gerçekleştirildi. 6,3 Milyar TL ise banka kartları vasıtasıyla yapıldı. BKM tarafından açıklanan verilere göre 2018 Şubat ayında 8,5 Milyar TL’lik internetten kartlar aracılığıyla ödeme gerçekleştirildiği görülüyor. 2017 Şubat ayı ile mukayese edildiğinde internetten kartlar aracılığıyla ödemeler %37 oranında yükseldiği görülüyor. Toplam kartlı ödemeler içinde ödeme payı 2017 Şubat döneminde %13,2 oranında iken 2018 Şubat ayında bu oran %15,3 olarak gerçekleşmiş durumda.

Ayrıca 31.Ocak.2018 de süresi biten internetten alışverişlerde kullanılması için kart sahibine getirilen onay zorunluluğu internet üzerinden yapılan kredi kartı ödemelerini etkilemedi. Yeni dönem ile beraber şubat ayında gerçekleştirilen ödemelerin ayrıntılı olarak incelendiğinde bilinçlenen vatandaşların bu yeni dönemde bankaların sağladığı onay mekanizmaları ile daha kolay kartlarını onaylatıp online alışverişlerinin ödemelerini sorunsuz olarak yapabilmekteler.

Bankaların her geçen gün artan bilgilendirme ve bilinçlendirme çabaları ile beraber internetten yapılan kredi kartı ödemeleri daha sağlıklı bir şekilde artış devam edeceği düşünülmektedir.

 

İlginizi Çekebilir