fbpx


Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Var mı?


Öğrenciler de zaman zaman krediye ihtiyaç duymaktadır ve bunun için öğrenciye kredi veren bankalarla araştırılmalı ve bu bankalara başvurulmalıdır. Bankalar gelen olarak geliri olmayana kredi vermek istememektedir ve öğrencinin de genel anlamda geliri yoktur. Ayrıca gelir belgesiz kredi veren bankalar da genellikle kefil şartı sunmaktadır. Kefil bulunduğu takdirde hemen her bankadan kredi almak mümkündür. Ancak bunun da koşulu vardır. O koşul da kefilin gelir belgesi ibraz etmesidir. Öğrenciler içinse gelir belgesiz kredi alma imkanı vardır. Ancak bunun için kredi notunun iyi derecede olması öncelikli şarttır. Bankalarla kredi ödemeleri ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmadıysa, aktif olarak kullanılan bir banka hesabı bulunuyorsa, bankanın internet şubesinden ya da banka şubesinden kredi başvurusu yapılabilmektedir. Başvurusu sırasında en önemli kriter kredi notudur. Bankalarla sorun yaşayanların ve daha önce bankalarla hiç çalışmamış olanların kredi notu düşük olacağından, kredi başvurusunun olumsuz cevaplanması olasıdır.

Öğrenciye Kredi Verilir mi?

Öğrencinin de kredi alması mümkündür ancak bunun için yüksek okul öğrencisi olma şartı vardır. Özellikle ihtiyaç duyulan paranın miktarının düşük olması durumunda bankaların öğrencilere verdiği kredi kartları üzerinden ihtiyacın giderilmesi mümkündür. Üniversitede okuyan öğrencilere kredi kartı veren bankaların talep ettiği tek evrak öğrenci belgesidir. Kredi kartlarının limitleri ile 500 ile 1000 TL arasındadır. Kredi kartı alındığında limitin artırılması için başvuru yapılabilmektedir. Bankanın uygun görmesi durumunda bu başvuruyu olumlu sonuçlandırmakta, kredi kartının limitini artırmaktadır. Öğrenci kredi kartı alındığında nakit avans kullanım imkanı da elde edilmektedir. Nakit ihtiyaçlarının bu şekilde giderilmesi mümkündür.

Bankacılık sektöründe yapılan son düzenlemelerle birlikte öğrenciye kredi verilmesi çok daha zorlaşmıştır. Gelir elde etmeyen öğrencilerin kredi başvurularının olumlu sonuçlanması neredeyse imkansızdır. Ancak yasal olarak part-time çalışan öğrencinin başvuru yapması durumunda olumlu cevap alabilmektedir. Ancak öğrenci çalışmıyorsa bu durumda ya çalışan birini kefil göstermeli, ya yüksek kredi notu avantajını kullanmalı ya da ise; öğrencinin mevduat, yatırım gibi hesap ya da hesaplarında kredi başvurusu yaparken belirttiği miktarın en asgari bir ya da iki katı varlığı olmalıdır. Bu detaylar öğrencilerin kredi başvurusunun onaylanması için bir yoldur ancak bu bile düşük bir olasılıktır.

Öğrenciye Kredi Veren Banka Var mı?

Öğrencinin kredi başvurusuna olumlu cevap veren hemen hemen hiçbir banka bulunmamakla birlikte yine de öğrencinin kredi alabilmesi mümkündür. Öğrenciye kredi veren bankalar ile ilgili detaylı araştırma yapılıp talep edilen belgelerin tamamın teslim edilmesi ile birlikte kredi kullanılması da mümkün hale gelebilmektedir.

ETİKERLER
BENZER İÇERİKLER
Yorum Yap