PTT Kredi Başvurusu

PTT kredi başvurusu üzerine hazırladığımız bu yazımızın okurlarımıza faydalı olacağını düşünüyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar göz önüne alındığında birikim yapmak neredeyse imkansız durumda görünüyor. Hal böyle olunca toplu para elde edebilmek için bankaların vatandaşlara sunduğu kredi çeşitlerine yöneliriz. Bmyle durumlarda insanlar kredi seçeneğini yalnızca bankaların sunduğunu sanır.  PTT gibi bazı kurumlar da vatandaşların faydalanabilmesi adına kredi imkanı sunmaktadır. İşte bu nedenle bu yazımızda PTT kredi başvurusu için gerekli bilgilere yer vereceğiz.

10.000 TL Destek Kredisi Başvurusu

PTT Kredi Başvurusu

PTT kavramının açılımından da bahsedelim. Posta, Telfrag ve Telefon kelimelerinin baş harflerinden oluşturulmuş bir markadır. Osmanlı Devletinin son dönemlerinden itibaren hizmet vermeye başlayan bu resmi kurum gelişen teknolojiye ve hayat şartlarına ayak uydurarak gelişmesine devam ediyor. Eskiden kısıtlı imkanlarda hizmetler veren PTT artık birçok alanda hizmete vermeye başladı. Öyle ki artık insanlara çeşitli seçenekler kredi imkanı sunuyor. Özellikle emeklilere sunduğu düşük faizli kredi imkanı ile en çok tercih edilen kurumların başında geliyor.

PTT kredi başvurusu için yanlış bilinen bir bilgiyi düzelterek devam etmek de fayda vardır. PTT direkt olarak kendi kasasından kredi vermez. PTT kendi müşterileri ile bankalar arasında bir aracı görevini üstlenir ve müşterisinin yerine işlemleri yürüterek PTT kredi başvurusu için gerekli işlemleri tamamlar.

PTT Kredi başvurusu için PTT ‘nin anlaşmalı olduğu bankalar vardır. Bu bankalar ile çalışan PTT kendi müşterilerinin kredi kullanması için aracılık eder. Peki PTT’nin anlaşmallı olduğu bankalar hangi bankalardır?

PTT anlaşmalı olduğu bankaların sağladığı kampanyaları birebir kendi müşterilerine sunabilir. Bu kampanyalar ve bankalar şöyledir;

  • Denizbank’ın sunduğu Her derde deva masrafsız ihtiyaç kredisi
  • Aktifbank’ın sunduğu N Kolay Emekli Kredisi
  • ING Bank’ın sunduğu Kredi Postam Kredi İşlemleri
  • Vakıf Bank’ın sunduğu Vakıf Kredi
  • TEB’in sunduğu Jet Kredi
  • ODEA Bank’ın sunduğu Nakit Hazır Kredisi

PTT Kredi Başvurusu ‘nu Kimler Yapabilir?

PTT’den kredi almak isteyenlerin merak ettiği PTT’den kimler kredi kullanabilir sorusuna cevap vererek devam edelim. 18 yaşını doldurarak reşit sayılan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı PTT Kredi Başvurusu yapabilir. PTT kredi başvurusu için gereken şartlar neredeyse özel bir bankanın istediği şartlar ile aynıdır. Yani sıradan bir bankaya kredi başvurusu yaptığınızda sahip olmanız gereken nitelikler ve ibraz etmeniz gereken evraklar ne ise PTT kredi başvurusu için de aynısı gerekmektedir.

PTT Kredisi nasıl alınır isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.