ihtiyaç Kredisi | En uygun krediler – 10.000 TL ihtiyaç kredisi

Seçtiğiniz Kredi Kartı Size Uygun Mu

Kredi kartı günümüzde artık insanların vazgeçilmez ödeme aracı olmuş durumda. Günlük alışverişte artık nakit para yerine kredi kartı ile ödeme ilk seçenek olmuş durumda. Peki cüzdanınızdaki kredi kartı size uygun mu? Bu uygunluk sadece kredi kartınızın limiti ile gelir dengeniz olarak değil. Kredi kartınızın özellikleri de size uygun mu?

Kredi kartınızı ilk seçerken çok dikkatli olmalısınız. Hayatınızı kolaylaştırması gerekirken zorlaştıran bir ödeme aracına sokmamalı. Kart faizleri, aidatlar gibi bir çok noktaya dikkat etmek gereklidir.

 Aidat Ücretleri

Kredi kartı aidatları bankaların almış olduğu yıllık ücretlerdir. Bu ücretleri hiçbir kredi kartı sahibi ödemek istemez. Yasa gereği her banka aidatlı ve aidatsız kredi kartı seçeneği çıkartmış durumdalar. Fakat aidatlı kredi kartlarının aidatsız kredi kartlarına göre kampanya, indirim gibi bir çok konuda avantajı bulunmaktadır. Bankalar bir çok kampanyada aidatsız kartları hariç tutmaktadır. Eğer ki kampanyaları takip edip faydalanan biri iseniz aidatlı kart size uygun olabilir ama kampanyalara, indirimlere çok dikkat etmeyen biri iseniz aidatsız kart kullanmak sizin için avantajlı olmaktadır.

 

Puanlama Sistemi 

Puanlama sistemi bankadan bankaya değişiklik gösterse de genel manada kullanım siz kartınızın anlaşmalı olduğu yerlerde yaptığınız her harcamadan belli bir tutar puan kazanırsınız ve puanları paraya çevirip alışverişlerinizde kullanırsınız. Yaptığınız harcamalara göre kart seçmeniz sizin avantajınıza olur. Örneğin kozmetik ürünlerine çok harcama yapıyorsanız kartınızın kozmetik dükkanlarında avantaj sağlaması mantıklı olacaktır. Seyahat çok ediyorsanız uçak, otobüs vb ulaşım araçlarında anlaşmaları olan kart sizin için uygun olacaktır.

 

Kampanyalar

Tüm bankalar her ay kredi kartlarında kampanya yaparlar. İlave taksit seçeneklerinden, 100 TL A ürünü alana 100 TL puan gibi bir çok kampanyalar olmaktadır. TV reklamlarından ziyade bankaların websitelerinden yada www.ihtiyackredisi.org sitemizi takip ederek bu kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Kampanyaların sizin için avantajlı olabilmesinin tek seçeneği alacağınız banka kredi kartının anlaşmalı olduğu kurum ve kuruluş sayısının çokluğudur. Kredi kartı, anlaşmalı olduğu yer çokluğu ve hem bol hem de kazandıran kampanyalar ile sizin için hayatı gerçekten kolaylaştıran bir ödeme aracı olacaktır.

 

Facebook sayfamızı beğenin!

İlginizi Çekebilir