Sigortasız Kişilere Kredi Veren Bankalar 2020

Bir kişinin sigortalı olması, o kişinin belirli bir iş kolunda düzenli olarak çalıştığı ve gelir elde ettiği anlamına gelir. Bu kişi sigortalı olarak çeşitli şartlara karşı koruma altındadır. Genel anlamda bu hususun bankalar ile ilişkisi ise kişinin güven vermesidir. Bankalar kredi ve kredi kartı kullandırırken, ilgili müşterinin belirli şartları yerine getirmesini ister. Bu şartların doğal olarak en kritiklerinden birisi de kişinin kredi borcunu karşılayabileceği seviyede bir gelir elde ettiğine işaret eden sigortalı olduğunu gösterir belgedir. Ancak bazı kişiler çeşitli finansal ihtiyaçlarını karşılamak isterken sigortalı değillerdir ve sigortasız kişilere kredi veren bankalar 2019 hangileridir merak ederler. Biz bu yazımızda bu bankaları ele alacağız ve sigortasız kişilerin kredi alabilmesi için olanak sağlayan bankaları sıralayacağız.

SİGORTASIZ KİŞİLERE KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

ODEABANK: Diğer yazılarımızda da ele aldığımız üzere Odeabank, Türkiye’de müşteri kitlesini kısa sürede güçlendirebilmek için önemli adımlar atan bir bankadır. Bu anlamda kredi sicili bozuk olanlara da kredi veren banka sigortasız kişilere de düşük tutarlı krediler tahsis edebilmektedir. Banka kredi notuna bağlı olarak belirlediği faiz oranı ile sigortasız kişilerin kredilendirilmesinde oldukça esnek davranabilmekte. Üstelik kredilerini %1.29’dan başlayan faiz oranlarıyla sağlamakta.

GARANTİ BANKASI: Türkiye’de sigortasız kişilere kredi veren bankalar 2019 yılında Garanti Bankası’nın da içinde yer aldığı bir listeden oluşur. Çünkü Garanti Bankası da sigortası olmayan kişilere kredi sağlarken esneklik göstermektedir. 48 ay vadeli olarak avantajlı faiz oranlarını sigortası olmayan kişilere sunan Garanti Bankası şubelerinden başvuru yapabilmek mümkündür.

AKBANK: Ülkemizin önde gelen özel bankalarından birisi olan Akbank’tan da sigortasız kişilere kredi imkanı var. Düşük faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleri ile sigortasızken kredi kullanmak istiyorsanız hemen şimdi size en yakın Akbank şubesine giderek veya bankanın resmi web sitesini ziyaret ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

ENPARA: QNB Finansbank’ın mobil bankacılık kolu olarak hizmet vermeye başlayan Enpara.com’un mobil uygulaması aracılığıyla hemen sigortasız olarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi tutarını sigortasız kişilere kredi veren bankalar arasında bir miktar düşük tutan Enpara, kredilendirmede düşük faiz oranı ve esnek ödeme seçeneği sunmakta.