Taşıt Kredisi Nedir?

Birçok insan çocukluğundan bu yana bir araca sahip olmak ister ancak istediği aracı bir türlü nakit para biriktirerek alamayan insanlar olmuştur. Veya istedikleri aracı tam olarak bulduktan sonra parası yetmediği için alamayan insanlar da çevrenizde illa ki bulunmaktadır. Bu konumuzda sizlere taşıt kredisi nedir gibi soruların tam olarak yanıtlarını vereceğiz.

Taşıt kredisi sizlerin sıfır yada ikinci el bir araç almak için bankalardan alabileceğiniz bir kredi türüdür. Bu krediyi sadece bir araç alırken kullanabilirsiniz başka bir yerde kullanamazsınız. Bir bankadan taşıt kredisi alarak aldığınız bir araca banka tarafından rehin konulur ve o aracı bankanın haberi olmadan kesinlikle satamazsınız. Küçüklükten bu yana birçok insan bir araç hayal etmiştir ve alamadığı için illaki içinde kalan bir araç olmuştur. Ancak bankaların yeni başlattıkları bu kredi türü ile de sizler de artık 1 ile 48 ay vadeli olarak bankalar ile yapacağınız bir anlaşma sonrasında güzel bir taşıt kredisi alabilir ve istediğiniz araca sahip olabilirsiniz.

Alacağım Aracın Ne Kadarını Taşıt Kredisi Olarak Kullanabilirim?

Bankalar bu konuda sizlere gerekli olan her türlü yardımı yapıyorlar. Yaklaşık olarak 50.000 lira olan bir aracın %70’ini taşıt kredisi olarak kullanabilirsiniz. 50 Bin lira üzeri araçlarda %50’sini aşmayacak şekilde taşıt kredisi olarak kullanabilirsiniz. Araç fiyatlarının hesaplanması da sıfır ya da ikinci el araçlarda da oldukça kolaydır. Sıfır bir araç alacaksınız eğer fatura tutarı üzerinden aracın fiyatı hesaplanır. Eğer ikinci el bir araç satın almayı düşünüyorsanız aracın fiyatı kasko değeri üzerinden hesaplanır ve sizlere gerekli olan bilgiler verilerek nasıl bir yol izlemeniz gerektiği sorulur. Sizler de herhangi bir bankadan taşıt kredisi almak istiyorsanız eğer bu konuda en önemli bilgi sizlere bankaların vereceği bilgidir.

İkinci el araç alırken yaş sınırlaması bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Bir bankada yaş sınırlaması düşükken başka bir bankada yüksekte olabilir. Bankalar insanlara bu kadar yaptığı kampanyalardan sonra insanlar bu gibi kredileri aldıktan sonra ödemedikleri için hem ellerinde bulunan araçları hem de onun yanı sıra borçlarını ödemek için gerekli olan ve değeri yüksek olan eşyalar da banka tarafından sizlerden alınıyor. Yani bankanın sizlerden her türlü verdiği parayı geri alması gerekiyor. Sizler ödemezseniz eğer banka ile avukatlık olabilirsiniz ve başınıza ciddi şekilde belalar da açabilirsiniz. Öncelikle bankalardan kredi alırken ödeyebileceğiniz miktarlarda kredileri almak. Ödeyemeyeceğiniz bir krediyi almak sizler için gerçekten çok kötü bir durum olabilir ve bu durum yüzünden elinizdeki araçtan ve ayrıca elinizdeki paradan da olma ihtimaliniz vardır. Bu bilgiler taşıt kredisi nedir sorusuyla ilgili sunulan gerçek yanıtlardır.