TEB Mevduat Faiz Oranları 2020

Ülkemizde bankacılık sektörünün ilerlemesi, aynı zamanda müşterilerin kazançlarının da yükselmesini beraberinde getirmiştir. Müşterilerin taleplerine göre kendilerini dizayn eden bankalar, gelişen son teknolojik özellikleri de bünyelerine entegre etmeye çalışırlar. Çünkü modernizasyon sürecinden en hızlı ve başarılı şekilde çıkan firmalar, aslında daha başarılı finansal sonuçlar alacaklar ve sürekliliklerini devam ettirme yolunda bir sorun ile karşılaşmayacaklardır. Bakıldığı zaman son yıllarda ülkemizdeki finansman araçlarından en önemlisi, risksiz olmasının da avantajı ile mevduat hesabıdır.

Çünkü herhangi bir risk veya kayıp durumu olmayan mevduat hesapları kullanımlarında, bankalar ve müşteriler arasında paranın kullanımından kaynaklı olarak bir faiz ve komisyon getirisi anlaşması yapılır. Bu anlaşmanın içeriği ise bankaların ekonomik durumlarına, sunduğu şartlara ve müşterilerin ekonomik iş birliklerine göre değişiklik gösterecektir. Aynı zamanda mevduat hesaplarında vadenin sayısı ve anaparanın değeri de, yine kazancın yüksek olup olmamasını ciddi anlamda etkileyecektir. Gelişen teknolojiyi bünyesinde kullanan ve son yıllarda en önemli bankalardan bir tanesi haline gelen TEB, bu sayede vadeli hesap ve mevduat hesapları ile müşterilerin önemli bir avantaja sahip olmasına katkıda bulunmuştur. Bu sayede birkaç dakika sürecek olan güvenlik prosedürlerinin ardından TEB mevduat hesaplarına sahip olmak mümkündür.

TEB Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2019

TEB, mevduat hesaplarında her zaman müşterilerine en yüksek oranları sunmak ister. Son yıllarda TEB sisteminde uygulanan ve başarılı şekilde TEB müşterilerinden karşılık bulan oran ise %19 olmuştur. Müşterilerin özel durumuna ve vade sayılarına göre ise faiz oranları %20’yi bulan oranları görmektedir. Müşterilerin başarılı bir finansal geçmişe sahip olmaları, TEB sisteminde açacakları mevduat hesaplarını da etkileyecektir.

TEB Mevduat Faiz Oranı Hesaplama 2019

TE, müşterilerinden mevduat faiz oranlarının 2019 yılı verilerine göre hesaplama isteyenlerine; genel anlamda belirlediği kriterler üzerinden yardımcı olmaktadır. TEB mevduat hesaplamalarında genel olarak 50 bin TL anapara ve 32 günlük mevduat ile aylık olarak 671 TL kazanç elde etmek mümkündür. Bu sayede rahatlıkla birikimler yatırıma dönüşmüş olacaktır.

TEB Vadeli Hesap Faiz Oranları

TEB, müşterilerinden vadeli hesap açtırmak isteyenlere piyasada bulunan ve yüksek oranlarda bir kazanç elde edilmesini sağlayacak şekilde faiz oranları sunmaktadır. En son değişen ve güncellenmiş oranlar ise %20 ile %21 arasında değişiklik göstermektedir. Müşterilerin kazançları, kendi anaparalarına ve seçtikleri vade sayısına göre değişiklik gösterecektir.

TEB Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

TEB mevduat hesabı açtırmak isteyen müşteriler, öncelikle kendilerine en yakın şekilde bulunan herhangi bir TEB şubesine gitmelidir. Şubede imzalanacak olan sözleşme sayesinde TEB sistemindeki mevduat hesaplarından faydalanmak mümkündür. Bunun yanında TEB müşteri hizmetlerinin aranması ve TEB internet şubesine erişim sağlamak da, mevduat hesabı açmak için başvurulacak yollardandır. Aynı zamanda Cepte TEB mobil uygulamasından da mevduat hesabı açmak mümkündür.