TEB’den Tarım Girişimcileri İçin Kredi

Bu yazımızda www.ihtiyackredisi.org olarak TEB bankasının tarım girişimleri yapacak olan yatırımcılara sağladığı kredi imkanlarını inceledik. Aşağımızdaki yazıda bu krediden faydalanmak isteyen girişimcilere ışık tutacağına inanıyoruz.

 

Tarım sektöründe üretime yönelik faaliyet gösteren ve işletme kuruluş tarihi 1 yılı geçmeyen tüm girişimcilerin finansman ihtiyaçlarının ile çıkarılan bu krediler 3 farklı türü bulunmaktadır;

Kredilendirme süreçleri girişimcilere özel olarak kurgulanarak  finansman taleprleri girişimcilerin kredileri mali verilerine göre değil, iş planı ve nakit akışı değerlendirmesi ve iş fikrinin taşıdığı potansiyele göre değerlendirilmektedir.

  • Taksitli Ticari Kredi

Başta yatırım ihtiyaçları olmak üzere girişiminizin  tüm ihtiyaçları için kullanabileceğiniz kredidir.

Kredi Tutarı: Projenin ihtiyacına göre 50.000 TL’ye kadar teminatsız (İşin türüne ve durumuna göre TEB teminat isteyebilmektedir.) 100.000 TL’ye kadar teminatlı kredi verilebilmektedir.

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı bulunmaktadır. 3-6-9-12 ay geri ödemesiz  daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı sağlanabilmektedir.

Vadesi: 36 aya varan vade imkanı mümkündür.

 

  • KGF Teminatlı Tarım Girişimci Kredisi

TEB & KGF İşbirliğiyle tarım sektöründe faaliyet gösterecek girişimcilerin 250.000 TL’ye kadar teminatsız kullanabileceği kredidir.

Kredi Tutarı: Projenizin ihtiyacına göre teminat göstermeden 250.000 TL’ye kadar kullanabilirsiniz.

Ödeme Şekli: Her ay eşit taksitler halinde veya firmanızın nakit akışına uygun esnek geri ödeme imkanı vardır. 3-6-9-12 ay geri ödemesiz  daha sonrasında taksitle ödeme yapabilme imkanı bulunmaktadır.

Vadesi: 60 aya varan vade imkanı mümkündür.

  • Girişimci Hizmet Paketi

Tarım girişimcileri TEB’de hesap açıldığı andan itibaren 6 ay için sadece 15 TL karşılığında aşağıdaki hizmetleri, belirtilen süreler boyunca ek bir ücret ödemeden kullanabilmektedir.

Hizmet Adet Süre
EFT (Tüm Kanallardan) 30 6 ay
Havale (Tüm Kanallardan) 30 6 ay
Şirket Kredi Kartı Aidatı Sınırsız 12 ay
Hesap Kesim Ücreti 6 ay
Pratik Haberci 1 1 ay

 

Tarım Girişimcisi bu imkanlarından herhangi birinden faydalanabilmek için ister mobil bankacılık, ister telefon bankacılığı seçeneklerinden biri yada klasik yöntem olarak şubeye gitmeyi tercih edebilir. Şubeye gitmek daha detaylı bilgi almak, sözleşme maddelerine ve banka tarafından gerek görülebilecek kefil durumları, ertelenebilir taksitler gibi durumlar