Vakıfbank 10 Bin TL Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Temel ihtiyaç destek kredisi kapsamında Vakıfbank 10 bin TL kredi başvurusu yapmak isteyenler günümüzdeki araştırmalarına devam ediyor. 1 Nisan 2020 tarihinde başlatılan kampanya ile beraber 3 kamu bankası arasında yer alan Vakıfbank, düşük faizli kredi çalışmalarını hızlandırmıştır. Bugüne kadar milyonlarca kişinin başvurduğu 10 bin TL temel destek kredisi için başvuru sayfası da paylaşılmıştır. Ayrıca Vakıfbank 10 bin TL kredi sorgulama yapmak isteyenler de başvuru sonuçlarını anında görüntülenebilir. Yazımızın devamında merak ettiğiniz tüm detayları öğrenebilir ve krediye başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Temel Destek Kredisi Faiz Oranları

Vakıfbank 10 bin TL kredi başvurusu kapsamında 5.000 TL ve 7.500 TL’lik kredi paketleri de tercih edilebilir. Yüzde 0,49 faiz oranıyla 36 ay vadede sunulan bu kredinin ilk 6 ayında taksit ödenmemektedir. Yani hem düşük faizli hem de 6 ay ertelemeli bir kredi fırsatı olarak başvurular alınmaktadır.

Ülkemizde koronavirüsün ekonomik etkilerini en aza indirmek için başlatılan bu kredi kampanyasının ne zaman biteceğine dair herhangi bir açıklama da bulunmadığı için başvurular da devam etmektedir. Aşağıda paylaşacağımız link üzerinden kredi başvurularınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

VAKIFBANK 10 BİN TL KREDİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Vakıfbank Temel Destek Kredisi Geri Ödeme Süreci

6 ay boyunca taksit ödemeden 10 bin TL kredi almak isteyenler geri ödeme sürecini de merak etmektedir. Öncelikle 5.000 TL için aylık 188 TL geri ödeme yapılmaktadır. 7.500 TL için aylık taksit tutarı 282 TL olurken, 10 bin TL için de 376 TL taksit söz konusudur. Başvurunun onaylanmasından sonra ilk 6 ay taksit ödemeyen tüketiciler kalan 30 ay boyunca yukarıda sıralanan miktarları ödemeye başlamaktadır.

Vakıfbank Temel Destek Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vakıfbank 10 bin TL kredi başvurusu yapan tüketicilere otomatik olarak bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Ancak henüz mesaj alamayanlar temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sorgulama sayfası üzerinden hizmet alabilir. Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra TC kimlik numarası, cep telefonu ve doğrulama kodunu girerek kredi başvurusunun hangi aşamada olduğunu anında görüntüleyebilirsiniz.

VAKIFBANK 10 BİN TL KREDİ BAŞVURUSU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYIN

Vakıfbank Temel Destek Kredisi Başvuru Şartları

Aylık hane halkı geliri 5.000 TL’den düşük olanlar ve herhangi bir yasal takip dosyası bulunmayan vatandaşlar Vakıfbank temel destek kredisi başvurusu yapabilmektedir.