Yapı Kredi Mevduat Faiz Oranları 2020

Kişiler, tarihin uzun zamanlarından beri sürekli olarak birikim yapma ve doğru zamanı geldiğinde birikimlerini başarılı bir şekilde değerlendirmek isterler. Bunun için eskiden herhangi bir yatırım aracı bulmak pek de mümkün değildi. Bir süre boyunca bu işlevi altın madeni görse de, sonrasında bankaların ortaya çıkması durumun seyrini değiştirmiş oldu.

Bankacılık sektörünün kendisini hızlı geliştirmesi ve modernizasyonunu tamamlamasından sonra, artık müşterilerin kazançlarını düşünmeye başlaması evresine de geçilmiş oldu. Bu sayede artık müşterilerin yaptığı yastık altı birikimlerin, rahatlıkla yatırımlara ve ilgili kazançlara dönüşmesi için gereken bütün adımlar atılmış oldu. Ülkemizdeki bankacılık sektörünün de kendisini hızlı şekilde geliştirmesi sayesinde, artık yatırım araçlarının birçoğu bankaların bünyesinde yer almaya başladı. Bu anlamda son yıllarda en çok kullanılan yatırım araçlarından bir tanesi de mevduat hesapları olmuştur. Aslında banka ve müşteriler arasında belirli bir süre paranın kullanımının el değiştirmesi olarak bilinen mevduat hesaplarında, müşterilere komisyon, işletim ve faiz ücreti gibi kazançlar verilir. Bu sayede herhangi bir işlem yapmadan para kazanmaya başlayan müşteriler de, zamanla mevduat hesaplarına yönelmeye başladılar. Bu anlamda ülkemizde en başarılı mevduat hesapları faiz oranlarını ve şartlarını sunan bankaların başında ise Yapı Kredi gibi önemli bir marka gelmektedir.

Yapı Kredi Mevduat Hesabı Faiz Oranları 2019

Müşterilerin Yapı Kredi güvencesi ile risksiz bir yatırım sağlamaları için, Yapı Kredi bünyesinde oluşturulan mevduat hesaplarındaki faiz oranlarında iyileştirme yapılmıştır. Yapı Kredi Vade Dönüşüm olarak literatüre giren mevduat hesabında uygulanan faiz oranı ise %21,60 olmaktadır. Müşterilerin finansal başarıları ve anapara miktarları, mevduat hesaplarında uygulanacak olan faiz oranlarının değişmesinde etkili olacaklardır.

Yapı Kredi Mevduat Faiz Oranı Hesaplama 2019

50 bin TL anapara ve 32 günlük mevduatın Yapı Kredi sisteminde açtırılmasından sonra, Yapı Kredi müşterileri bu mevduat hesabından aylık olarak 756 TL kazanacaklardır. Elbette anapara ve vadenin artması, aylık kazancın da yükselmesinde önemli rol oynayacaktır.

Yapı Kredi Vadeli Hesap Faiz Oranları

Yapı Kredi vadeli hesap faiz oranlarına bakıldığı zaman %22 gibi yüksek bir oranla karşılaşmak mümkündür. Aynı zamanda Yapı Kredi, müşterilerinin sadece TL üzerinden değil; aynı zamanda Dolar ve Euro gibi majör para birimlerinden de mevduat hesabı açtırmalarına imkan tanımıştır. Bu sayede Euro ile %1, Dolar ile %3 faiz oranında bir mevduat hesabı açtırmak mümkündür.

Yapı Kredi Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Yapı Kredi, müşterilerinin mevduat hesabı açması için birçok farklı yöntem belirlemiştir. Bakıldığı zaman Yapı Kredi müşterileri, kendilerine en yakın banka şubesine giderek mevduat hesaplarını açtırırlar ve anında kullanmaya başlarlar. Aynı zamanda Yapı Kredi internet bankacılığı sistemi de, oranların doğru şekilde analiz edilmesi ve başvurunun tamamlanması için işlem yapılan yöntemlerden bir diğeridir.