Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

2020 yılının en düşük ihtiyaç kredisi olan Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu yapmak isteyenler bankanın şart ve kurallarına göre hareket etmelidir. Bu süreçte ilk olarak yüzde 0,49 faiz oranıyla sunulan destek kredisinin 36 ay vadeli ve ilk 6 ay ertelemeli olduğu unutulmamalıdır. 5.000 TL, 7.500 TL ve 10.000 TL olarak yararlanabileceğiniz bu kredinin aylık taksit tutarları ve diğer bilgiler yazımızın devamında paylaşılmıştır. Son olarak bireysel temel ihtiyaç kredisi olarak da adlandırılan bu krediye başvuruların devam ettiği bilinmektedir.

Kimler Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Alabilir?

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi almak için birtakım şartlar paylaşılmıştır. Haliyle Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu sürecinden önce hane halkının aylık geliri kontrol edilir. Bu kapsamda hane halkı geliri 5.000 TL’den az olan herkes KGF garantili krediden faydalanabilir. Herhangi bir başvuru sonlanma tarihinin henüz paylaşılmadığı bu krediye yaklaşık olarak 4 milyondan fazla vatandaşın başvurduğu açıklanmıştır. Hem 0,49 faizle hem de ilk 6 ay geri ödemesiz toplamda 36 ay vadeli olması sebebiyle günümüzdeki pek çok tüketici acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için başvurmayı sürdürüyor.

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Kredisi Aylık Geri Ödeme Süreci

Tüketiciler Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu gerçekleştirirken geri ödeme süreciyle ilgili de bilgilere sahip olmalıdır. Yüzde 0,49 faiz oranıyla sunulan bu kredideki 5.000 TL’lik taleplerde aylık 188 TL taksit ödemesi yapılır. Eğer 7.500 TL onaylanan krediniz var ise aylık 282 TL, 10.000 TL onaylanan kredilerde ise aylık 376 TL ödeme yapmanız gerekecektir.

Tüketiciler temel ihtiyaç kredisi başvuru sayfasını da merak ediyor. Yazımızın hemen devamında Ziraat temel ihtiyaç kredisi başvurusu için paylaşacağımız linkten anında sürece dahil olabilirsiniz. Bu sayfada TC kimlik numaranız ve cep telefonunuzu sistem girmeniz gerekiyor. Ayrıca kredi vadesi, talep edilen tutar, taksit ödeme günü ve medeni durum gibi seçenekleri de eksiksiz olarak doldurduktan sonra bankaya gönderebilirsiniz. Geri dönüş süreci kredi başvurularının kontrol edilmesinden sonra tamamlanır. Tüketiciler SMS onayı geldikten sonra Ziraat ATM’lerine giderek başvurduğu kredi miktarını anlık olarak çekebilir.

Ziraat Temel İhtiyaç Kredisi Başvuru Sayfası için Tıklayın