En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Banka / En Yüksek Faiz Veren Banka 2020

En düşük 32 gün olarak sunulan ve pek çok bankanın uyguladığı banka mevduat faiz oranları 2020 yılında da yüksektir. Güncel faiz oranlarıyla mevduat faizi hesaplama işlemleri yaparak Türk Lirası birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu konuda bankalardan mevduat hesabı açmanız şarttır. Ayrıca bankanın talep ettiği minimum para miktarını da yatırmanız gerekiyor.

Bankaların Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

Mevduat hesabı açmak isteyen bir tüketici öncelikle müşterisi olduğu banka ile görüşme yapmalıdır. Bununla birlikte banka mevduat faiz oranları 2019 yılı verilerine ulaşarak birikimlerini değerlendirmeye başlayabilir. Genelde mevduat hesapları 32 gün ile başlatılır. Bazı bankalarda bu sayı 365 güne kadar devam eder. Ayrıca mevduat hesaplarına para yatırıp çekebileceğiniz bankaları tercih etmeniz çok daha uygun olacaktır.

Banka Mevduat Faiz Oranları Ne Kadar?

32 gün üzerinden paylaşılan faiz oranları her bankada farklıdır. Şu an için Fibabanka, İNG ve Alternatifbank’ın bu konuda en yüksek mevduat faizi veren bankalar olduğu görülmektedir. O halde 30 bin TL’lik bir yatırımın 32 günde sağladığı kar miktarını, bankaların faiz oranlarıyla birlikte aşağıdaki alt başlıklardan takip edebilirsiniz.

Fibabanka Mevduat Faiz Oranı

Fibabanka’da yıllık faiz oranı yüzde 21’dir. 30 bin TL için 32 günlük faizde toplam kazanç 30 bin 473 TL olacaktır. Yani net getiri miktarı aylık 473 TL’dir.

İNG Bank Mevduat Faiz Oranı

Yüzde 21 olan faiz oranıyla dikkat çeken İNG Bank aynı şekilde 32 günde 473 TL net kar sağlamaktadır.

Alternatifbank Mevduat Faiz Oranı

İNG ve Fibabanka gibi yüzde 21 oranında faiz sunan Alternatifbank, son zamanlarda ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Bankaların Yıllık Mevduat Faiz Oranları

TEB’in uygulaması olan CEPTETEB, yüzde 19 faiz sunmaktadır. Aynı rakamdan yapacağınız yatırımlarda net getiri 32 gün sonunda 424 TL’dir. Denizbank’a bakıldığında bu oranın yüzde 17,75’e düştüğü görülmektedir. 32 günde 30 bin TL için net getiri miktarı 397 TL’dir. Diğer bankaların banka mevduat faiz oranları 2019 yılı verileri ise aşağıdaki gibidir;

  • Halkbank – yüzde 17,25
  • Enpara.com – yüzde 17
  • HSBC – yüzde 17
  • Akbank – yüzde 16
  • Vakıfbank – yüzde 16
  • Garanti Bankası – yüzde 15,50
  • İş Bankası – yüzde 15
  • QNB Finansbank – Yüzde 10,80

Aylık olarak güncellenebilen bu rakamların takibini sitemizden yapabilirsiniz. Ya da bankaların çağrı merkezini arayabilir veya direkt olarak şubeden de destek alabilirsiniz.