Gecelik Faiz Veren Bankalar

Gecelik faiz veren bankalar ile birikim hesabı oluşturabilir, geceleri faizden yararlanarak kazanç sağlayabilirsiniz. Faiz, gece 23:00 ile sabah 05:00 saatleri arasında kazanılmaktadır. Çoğunlukla günden güne değişen faiz oranları ile de birçok banka gecelik faiz olanağı sunmaktadır. O halde gecelik faiz veren bankalar hakkında yazımızın devamından ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Gecelik Faiz Hesaplama

Gecelik faiz f = a.n.t / 36000 şeklinde formülize edilerek hesaplanmaktadır. Formülde yer alan f = faiz, a = anapara, n = faiz yüzdesi, t = zaman anlamına gelmektedir.

Gecelik faiz veren bankalar hangileridir sorusunun yanıtına bakacak olursak; ülkemizin en büyük bankalarıyla karşılaşıldığı unutulmamalıdır.. Gece faizinden yararlanabileceğiniz birikim hesaplarıyla birçok bankadan geceleri gelir elde edebileceksiniz. Yüklemiş olduğunuz anapara ile de alacağınız faiz o yönde artış ya da azalış gösterecektir. Birçok müşterinin kullandığı ve faiz sayesinde de kazandığı bu hesaplar günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Gecelik faiz sunan bankalar  Enpara, Odeabank, Vakıfbank ve İş Bankası olarak sıralanabilir. Bu bankalar sayesinde faizlerden yararlanmaya başlayabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz.

Enpara

Birikim hesabı olarak gecelik faiz uygulayan Enpara son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Faiz sırasında kaybın söz konusu olmadığı gibi bu birikim hesaplarınızda para girişi ve para çıkışları hızlı bir şekilde sağlanacaktır. Faiz oranları geceden geceye değişiklik gösterebilmektedir. Aynı zamanda herhangi bir açılış limiti olmadığından ister küçük miktarları ister büyük miktarları değerlendirebilirsiniz. Diğer bankalara göre birkaç farklılığının bulunduğu Enpara’da birikim hesapları Türk Lirası olarak açılmaktadır. Bunun yanında da hesap işletim ücreti istenmemekte, ücretsiz bir şekilde hesap açma ya da hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Odeabank

En çok kazandıran mevduat hesabı olan Odeabank aynı zamanda oksijen hesabı olarak da bilinmektedir. Hızlı bir şekilde para ekleme ve para çekme işlemlerinde olanak tanıyan Odeabank gecelik faiz veren bankalar arasında yerini almıştır.

Vakıfbank

Diğer bankalara nazaran 5.000 TL gibi büyük bir açılış tutarına sahip hesapta tanışma faizinden yararlanılabilmesi için 100 gün geçmesi gereklidir. Her gün farklı faiz oranlarının bulunduğu Vakıfbank, hesap işletim ücreti almayan bir diğer bankalardandır.

İş Bankası

Açılış tutarının bulunduğu ve 500 Türk Lirası ’da limitin konduğu bu hesaplarla yüksek faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.