Halkbank 30 Bin TL’ye Kadar Sosyal Hayatı Destek Kredisi

Dünyayı etkisi altına alan pandemi dolayısıyla Halkbank, sosyal hayatı destek kredisi adı altında, ihtiyaç sahiplerine 6 ay geri ödemesiz para desteği sağlıyor. Farklı kategoriler altında sosyal ihtiyaçları kapsayan bu destek paketi ile evini yenilemek isteyenlere ve yeni evlenenlere para desteği sağlamak, aynı zamanda da ekonomiye canlandırmak hedefleniyor. Viop piyasaları. 

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Hangi Alanları Kapsıyor?

Halkbank’ın ihtiyaç sahiplerine sunduğu sosyal hayatı destek kredisi, 30.000 TL’ye kadar talep edilebiliyor.

Bu kapsamda 6 ay geri ödemesiz sosyal hayatı destek kredisinden yarar sağlanabilecek kategoriler;

  • Kredi Kartı Borçları
  • Mobilya
  • Beyaz Eşya
  • Elektronik
  • Ev Tekstili
  • Çeyiz
  • Küçük Ev Aletleri
  • Viop

Bu kategoriler kapsamında bankanın anlaşma yapmış olduğu firmalar aracılığı ile alışveriş yapan ihtiyaç sahipleri, destek kredisinden faydalanabiliyor.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Koşulları

Banka, anlaşma sağladığı firmalar aracılığı ile talep edilen kredilerde minimum 10.000, maksimum 30.000 TL olmak şartıyla kredi desteği sağlıyor. Anlaşmalı firmalar aracılığı ile alınan kredilerde %0,99 faiz oranı üzerinden işlem uygulanıyor. %0,99 faiz oranı üzerinden kredi alımlarında 36 ay vade süresi tanınıyor. Bu oranlar üzerinden 30.000 TL’nin aylık taksit miktarı, 1.029.06 TL olarak ihtiyaç sahibine yansıtılıyor. Yıllık maliyet oranının %15’e denk geldiği kredinin, 157,50 TL tahsis ücreti bulunuyor.

Anlaşmalı Olmayan Firmalar Kredi Kapsamında Mı?

Banka, anlaşmalı olmadığı firmalardan yapılan alışverişler için farklı bir faiz oranı ile kredi sağlıyor. Bu kapsamda yansıtılan faiz oranı %1,29 olarak belirleniyor. 30.000 lira üst limitli kredinin aylık taksit tutarı, 1.093.26 olarak yansıtılıyor. Yıllık maliyet %20 oranına denk geldiği 30.000 TL üst limitli kredinin vade süresi 36 ay olarak belirleniyor.

Halkbank Sosyal Hayatı Destek Kredisine Nasıl Başvurulur? – Viop

Halkbank’ın anlaşma sağladığı veya anlaşması olmayan firmalar aracılığı ile verdiği destek kredisi, proforma fatura tutarı kadar çekilebiliyor. Faturanın altında ve ya üstünde bir limit ile çekim yapılamıyor. Yapılan alışverişin proforma faturası ile en yakın Halkbank şubesine giderek, müşteri temsilcisi aracılığı ile başvuru işlemleri gerçekleştiriliyor. Başvuru sonucu kısa bir süre içerisinde ihtiyaç sahibine bildiriliyor.