ihtiyaç Kredisi | En uygun krediler – 10.000 TL ihtiyaç kredisi

18 Yaşından Küçüklere Kredi Kartı Veren Bankalar 2018

Bankalar tüketicilerin ortaya çıkan finansal ihtiyaçlarını giderebilmek için çeşitli yollarla kredilendirme sağlarlar ve tüketiciler de elde ettikleri bu finansmanı kullanmak suretiyle ihtiyaçlarını giderirken, bir yandan da bankalara olan borçlarını belirli bir vadede geri öderler. Bu anlamda tüketicilerin hayatını hem hızlandıran hem de finansal açıdan kolaylaştıran kredi kartları, bankalardan temin ettiğimiz önemli araçlardır. Ancak yaş durumu kredi temininde kimi zaman sorun olabilmekte ve reşit olmayan kişiler kredi kartı almak konusunda kısıtlı bir alana sahiptir. Biz bu yazımızda 18 yaşından küçüklere kredi kartı veren bankalar 2018 yılında hangileri sorusunun yanıtını arayacağız ve sizlerle paylaşacağız.

18 YAŞINDAN KÜÇÜKLER KREDİ KARTI ALABİLİRLER Mİ?

Bankalar prosedürleri gereği doğrudan 18 yaşından küçük olan bireylere kredi kartı sağlamazlar. Ancak velilerin gözetiminde reşit olmayan kişilere kredi kartı kullandıran bankalar da vardır. Bu bankalar genellikle uygulamayı bir ek kart olarak temin eder ve böylelikle veli de çocuğunun kredi kartı kullanımını takip edebilir.

VAKIFBANK JUNIOR: Vakıfbank, ilgili 18 yaşından küçük kişinin bankaya anne veya baba ile gelerek başvuru gerçekleştirmesi durumunda kredi kartı tahsis etmektedir. Başvuru sonrasında kredi kartı hemen aktif hale getirerek hem hesap kartı hem de kredi kartı sağlanmaktadır. Ayrıca yatırım fonu işlemleri de bankanın temin ettiği kartla birlikte kullanılabilmekte.

AKBANK EXI 26: 16 yaşını doldurmuş olan kişiler ebeveynleri ile birlikte en yakın Akbank şubesine giderek Akbank Neo EXI 26 kredi kartı için başvuru yapabilmektedir. Ayrıca bankada mevduat hesabı da açan Akbank bu özelliği ile ailelerinden uzakta eğitim görecek veya yaşayacak olanlar için çok avantajlı bir fırsat sağlamakta.

İŞ BANKASI İLK İMZA: Türkiye’nin önde gelen en köklü bankası Türkiye İş Bankası, 1987 senesinden bu yana çocuklar için banka hesabı açmaktadır. Ayrıca modern dönemde 12 yaşını dolduran çocuklara dahi kredi kartı imkanı sağlamaktadır. Bu sayede çocuklar nakit para taşıma sorumluluğu almaksızın ihtiyaçlarını kredi kartları ile giderirken, ebeveynler de çocuklarının harcamalarını takip altında tutabilmekteler.

İlginizi Çekebilir