Esnaf ve KOBİ’ye ticari taksitli kredi başladı

Garanti Bankası Esnaf ve KOBİ’ye ticari taksitli kredi başladı

 

Garanti Bankası KOBİ ve Esnaflara bahara girişte ticari taksitli kredi kampanyası başlattı. Kampanya detaylarına göre 01 Mart – 31 Mart 2018 tarihleri arasında geçerli olacak ve en fazla 48 ay vade imkanı olacak. Faiz oranları % 1,48 den başlayarak taksit seçeneklerine göre değişkenlik gösterecek. Krediye başvurmak için kullanılabilecek ortamlar şubeler ve internet bankacılığı belirtiliyor.

Bu konuda Garanti Bankası adına KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran bugün basın kuruluşlarına detaylı bilgi verdi. Onaran verdiği bilgiler: “Garanti Bankası olarak, esnaf ve KOBİ’lerimizin ihtiyaçlarına en uygun çözümlerle cevap vererek hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Uygun faiz ve vadelerle kullanılabilen Bahar Kredisi ile başta vergi ödemeleri olmak üzere, ödemelerin arttığı yılın bu döneminde, esnaf ve KOBİ’lerimize finansal açıdan destek oluyoruz. Müşterilerimizin artan ihtiyaçlarını kolayca karşılayabileceği kampanyamız KOBİ’lerin nakit sıkıntısı çekmeden ticari faaliyetlerine devam etmesine de katkı sağlayacak. Finansal ihtiyaçlarına cevap veren kredi kampanyalarımızla esnaf ve KOBİ’lerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

www.ihtiyackredisi.org olarak hem KOBİlerin hem bireysellerin yaşadığı sorunlara çözümler sunmaya hem de finans kuruluşları ile devlet kurumlarının sağladığı kolaylıklar ile ilgili detaylı bilgiler vermeye devam edeceğiz. Kış aylarının sona ermesi ile beraber başta bankalar olmak üzere  tüm finans kuruluşlarının kredi imkanları, devlete bağlı kurumlarında tarım, hayvancılık ve KOBİler başta olmak üzere tüm alanlarda verdiği kredi, teşvikler ilgili bilgileri açıklandıkça yayınlamaya devam edeceğiz. Bu konuda ilk KOBİ Kredi haberi Garanti Bankasından geldi.

Garanti Bankasının açıkladığı kredi tutar ve ödemeler ile ilgili yol haritası;

Kredi Tutarı

(TL)

Faiz Oranı

(%)

Vade

(AY)

Taksit Tutarı

(TL)

Tahsis Ücreti*

(TL)

Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı

(TL)

Yıllık 

Maliyet Oranı

(%)

Geri Ödeme Tutarı

(TL)

10.000 1,68 36 377,61 500,00 625,00 25,1774 13.594,10
20.000 1,68 36 755,23 500,00 725,00 23,1335 27.188,19
50.000 1,64 36 1.875,14 800,00 1340,00 21,9094 67.504,99
100.000 1,59 36 3.718,09 850,00 1892,50 20,6893 133.851,27

 

Ayrıca kredi detayları da tam olarak açıklama şu şekildedir;

Kampanya süresince şahıs işletmesi ve tüzel kişi KOBI’ler Garanti şubeleri üzerinden ticari taksitli kredi başvurusunda bulunabilirler. Ticari taksitli kredi kapsamında aylık eşit taksitli minimum 1 ay, maksimum 48 ay vadeli kredi kullanılabilir. Şube üzerinden yapılacak olan kredi kullanımı için alt limit 1.000 TL olup üst limit bulunmamaktadır. Kampanya kapsamında şahıs işletmesi KOBİ’ler, Garanti İnternet ya da Garanti Cep’ten sadece ticari taksitli destek kredisi başvurusunda bulunabilirler. Tarım sektöründe faaliyet gösteren “Çiftçi” belgesine sahip müşteriler ve tüzel KOBİ müşterileri Garanti İnternet ya da Garanti Cep’ten Destek Kredisi başvurusunda bulunamazlar. Garanti Cep veya Garanti İnternet’ten, aylık eşit taksitli ve en az 1 ay, en fazla 48 ay vadeli kredi başvurusunda bulunabilirler. Garanti Cep veya Garanti Internet üzerinden yapılacak olan kredi kullanımı için alt limit 1.000 TL olup üst limit ise 50.000 TL’dir. Kredi ticari taksitli destek kredisidir. Kredi başvurusunda belge talep edilebilir. Belge taleplerinin tümünde ve müşterinin Banka acentası dışında bir şirketten sigorta yaptırmak istemesi durumunda Bankamıza gelerek kredi işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Ticari taksitli kredi örnek ödeme tablosu aylık eşit taksitli kredi seçeneğine göre hesaplanmış olup ödemesiz dönemli kredi seçenekleri için şube ile görüşülmesi gerekmektedir. Aylık eşit taksitli kredi seçeneklerinde aynı faiz ve vade oranları ile maliyetler farklılık gösterebilir. “Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı”; tahsis ücreti, vergi ve sigorta priminden oluşmaktadır. Tahsis ücretine %5 oranındaki BSMV dahil edilmemiştir. Sigorta primi yaşa ve teminata göre değişiklik gösterebilir. Yıllık maliyet oranı olarak ifade edilen oran efektif yıllık faiz oranı olup, hesaplamasına sigorta primi dahil edilmemiştir. Kredinin toplam maliyeti kredi taksitlerinin toplamı ve tahsis ücretini içermektedir. Kredi başvuruları, bankamızca yapılacak nihai değerlendirme sonucu herhangi bir olumsuz duruma rastlanmaması kaydıyla kesin onaya dönüştürülecektir. Bu kampanyadan faydalanma koşulu müşterinin risklilik durumuna göre değişebilir. Bu kampanya Bankamızın diğer kampanyalarıyla birleştirilemez. Garanti Cep ya da Internet’ten kredi kullanımı için, başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Garanti Bankası müşterisi olması, Banka sisteminde nüfus cüzdanı bilgileri, bankacılık hizmet sözleşmesi ve imzasının bulunması gerekmektedir. Faiz oranları, ücretler, talep edilen kredi tutarı ve piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Bankamız faiz oranını, ücret tutarlarını, vadeyi, kampanya tarihlerini ve şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.